Azt szerintem nem kell ecsetelnem, hogy a Facebook a világ egyik legnagyobb online közösségi hálózata. Emellett szól az is, hogy 175 milliós felhasználói bázissal rendelkezik. Alapítója, a fiatal Mark Zuckerberg igazán büszke lehet, mivel a Facebook lett a világ harmadik legnagyobb demokráciája. Már ha eltekintünk néhány, az államformát jellemző csekélységektől, mint saját pénz, okiratok stb.
Nemrég ugyanis önhatalmúlag változtatást eszközöltek a Facebook felhasználási feltételeiben (End User Licence Agreement - EULA). Eszerint minden olyan tartalom a szolgáltató tulajdonát képezi, amely egyszer is felkerült a közösségi hálózat szervereire. Amikor azonban ezt felfedezte néhány szemfüles felhasználó, hatalmas botrány kerekedett a dologból. A történtek végül meghátrálásra kényszerítették az üzemeltetőt.
Annyire meglepő volt a reakció, hogy a Facebook igazgatói szokatlan lépésre szánták el magukat. Demokratizálták a hálózat fejlesztésének menetét, engedélyt adva a felhasználóknak az üzemeltetési politikát érintő változtatásokba való beleszólásra. Vagyis: bárki beszélgetést kezdeményezhet a felhasználókat érintő szabályok módosításáról. A nyilvános fórum keretei között felbukkanó ötleteket a Facebook megszavaztatja a felhasználókkal, amennyiben egy-egy ilyen javaslat legalább 7 ezer hozzászólást tud generálni.
Forrás:www.terminal.hu